Sklep z marihuaną czynny 24h na dobę – raj w Las Vegas

I stało sie faktem – w Las Vegas po spotkaniu Rady Miasta zagłosowano jednogłośnie że sklep Oasis Cannabis będzie czynny całą dobę. Jest to wbrew kodeksy miasta który zmuszał właścicieli sklepów do zamknięcia pomiędzy 3 a 6 rano. Oasis Cannabis jest pierwszym sklepem z marihuaną czynnym 24/7, który znajduje się w Las Vegas Strip, czyli najbardziej obleganym odcinku Las Vegas.

Nie będzie to jednak jedyny sklep w Las Vegas Valley, który będzie otwarty przez całą dobę, ponieważ North Las Vegas również zezwoliło na ten rodzaj działalności.

Hrabstwo Clark głosowało we wtorek za tym, aby 26 sklepów z legalną marihuaną również mogło być otwartych 24 godziny na dobę, ale zmiana ta prawdopodobnie zostanie zatwierdzona dopiero przed 3 października.

Rada Miejska w Las Vegas zapytała, dlaczego otwarcie sklepów na dodatkowe trzy godziny będzie miało takie znaczenie dla urzędów skarbowych.

Benjamin Sillitoe, prezes i współzałożyciel Oasis Cannabis zauważył, że kilka firm w pobliżu jego sklepu jest również otwartych 24 godziny na dobę.

“Nasi klienci stoją przed drzwiami o 6 rano, a my musimy wyganiać ich o 3 nad ranem.” – powiedział Sillitoe.

Stwierdził także, że sklepy w Hrabstwie Clark, które nie będą mogły być otwarte 24 godziny na dobę będą musiały zamknąć działalność o 3 nad ranem, przez co klienci będą musieli kupować konopie w innym sklepie.