Speedy Gonzales jako Speedy Chile od Royal Queen Seeds

 Speedy Gonzales jako jedna z najszybszych myszy na świecie przywodzi na myśl stare dobre czasy beztroski z całodniowym maratonem przed telewizorem…. niema to jak niewielka dawka pozytywnej nostalgii. Ale na poważnie, kiedy pierwszy raz usłyszałem/przeczytałem o Speedy Chile  z kolekcji Royal Queen Seeds od razu przyszedł mi do głowy ten mały El Migrante bądź co bądź bardzo szybko biegający, więc  zacząłem drążyć temat tej potencjalnie ultra szybkiej odmiany.

Noto na warsztat z tym:

Według opisu Speedy jest na tyle szybki ze wystarcza mu 6 tygodni kwitnienia, nie 6-7 albo 6 do 8 tylko maksymalnie 6 tygodni czyli 42 dni lub 1008 godzin albo 60480 minut  i gotowe. W 70% Indica , standardowy europejski rozmiar 😉 konkretny plon, zawartość Witamin 😀 też odpowiednia.  Ogólnie wszystko bardzo dobrze jedyne co można do tego dodać to  Arriba Arriba ándale Arriba !

Moim zdaniem z Speedy Chile szykuje się z niezła perełka dla bardzo niecierpliwych i mało wytrwałych osób. Bo skoro można mieć odrobię radości o kilka tygodni wcześniej to po co czekać 🙂